Кожна жінка готується до пологів по-різному - у кого-то «тривожна сумка» варто зібраної мало не з другого триместру вагітності, а інша згадує про неї лише при перших переймах. Але, напевно, всі погодяться, що заздалегідь скласти список того, що треба взяти в пологовий будинок, набагато краще, ніж бігати по квартирі в пошуках потрібних речей, коли настане "час ікс".
Досвід показує , що занадто багато речей брати в пологовий будинок зовсім необов'язково, достатньо того, що знадобиться безпосередньо під час пологів у першу добу після них (все інше, в разі чого, довезе турботлива рідня).
Ось топ-20 речей, необхідних в пологовому будинку:
1. Тапочки, які легко миються. Ще один варіант: домашні капці і шльопанці для душу. До них треба взяти кілька пар новеньких симпатичних шкарпеток, адже ви багато годин будете перебувати тільки в них і в лікарняній сорочці.
2. Халат або домашній костюм в пологовому будинку будуть дуже до речі.
3. Улюблена подушечка, прибудована під спину-попу-ногу, допоможе полегшити перейми.
4. Годинник потрібні не тільки для визначення проміжків між переймами. Запам'ятайте час, коли у вас відійшли води, і через 8-12 годин нагадайте персоналу про це.
5. Прокладки, вам знадобляться самі ультравпитывающие і довгі. Не варто економити на якості - вашу прокладку щодня будуть уважно розглядати лікарі пологового будинку.
6. Дві-три пари не сильно обтягуючих трусиків і ліфчик для годування груддю.
7. У вашому списку обов'язково повинна бути питна вода. Під час пологів краще не захоплюватися рідинами (а раптом знадобиться наркоз?), а ось після них вода буде дуже навіть до місця. Ви можете також прихопити свою улюблену чашку, щоб не випрошувати посуд у їдальні.
8. Одноразові непромокальні пелюшки 90х90 см (пара штук). У перші післяпологові добу навіть самі вбираючі прокладки не врятують від дрібних протікань, а сил і бажання постійно перестилати велику простирадло, швидше за все, у вас не виявиться.
9. Дитяче мило. Досвідчені педіатри радять нещодавно народили жінкам використовувати звичайне вітчизняне дитяче мило без добавок для того, щоб уникнути алергії.
10. Не забудьте зубну пасту і щітку, гребінець, гумку на волосся, ватні кульки, лосьйон для обличчя і дезодорант (без різкого запаху, щоб не налякати малюка від грудей).
11. Туалетний папір, куди ж без неї!
12. Крем «Біпантен» для запобігання тріщин на сосках.
13. Підгузники для новонароджених та дитячі вологі серветки без запаху. Порада: не варто відразу робити великі запаси одного виду підгузників - раптом вони викличуть алергію у вашого малюка або чим-то не сподобаються вам (недостатньо суха попа, слабкі липучки, натирающая гумка).
14. Візьміть в пологовий будинок пару комбинезончиков або роздільних штанців і рубашечек для майбутнього малюка.
15. Шкарпетки (прості і шерстяні) для новонародженого.
16. Гарний чепчик для вашого малюка. Його рідко використовують, але раптом в палаті буде прохолодно?
17. Якщо ви захочете постелити дитині домашнє, то можете взяти свою ковдрочку і пелюшки.
18. Не забудьте доповнити свій список речей, необхідних в пологовому будинку, фотоапаратом з зарядкою.
19. Мобільний телефон і зарядку до нього. Подбайте, щоб на рахунку було достатня кількість грошей. У передпологовій палаті мобільник треба вимикати, оскільки він створює перешкоди для медичної апаратури.
20. Паспорт, страховий поліс, сертифікат на пологи, обмінну карту і ручку з блокнотом.
Це природно, що вже через кілька годин, проведених спільно з новонародженим, у вас можуть виникнути якісь власні побажання. Готуйтеся до того, що з'явиться список, а може і не один. Але це буде вже зовсім в іншому житті, в тій, де вас стане на одного чоловічка більше.
Легких вам пологів!