Як навчити дитину говорити правильно і швидкоВчимо дитину говорити
Методика навчання дитини правильної і зв'язного мовлення ґрунтується на його віці, в залежності від цього застосовуються ті чи інші методи і прийоми, завдяки яким формується правильна і швидка мова в найкоротші терміни. Якщо не дотримуватися цих принципів, то призведе до уповільнення розвитку мови і не правильній вимові окремих звуків, наприклад, таких як ж, р, л, а це в свою чергу сповільнить розвиток письма та розумового розвитку в цілому. Корисні поради підкажуть в даній статті як правильно навчити дитину говорити.

Як правильно навчити дитину говорити

Перші зачатки мови починають формуватися до чотирьох місяців, в цей період малюк видають незв'язні звуки, які називають гулением. Спочатку вони нетривалі, проте з часом з'являється впевненість і тривалість. Звуки абсолютно безглузді, вони є ознакою того, що дитина в доброму гуморі. У цьому віці рекомендації по формуванню мови, треба часто спілкуватися з малюком домагаючись відповідної реакції сміху, радості або просто посмішки, опановуючи його увагою за допомогою різноманітних предметів і чітко вимовляючи назву кожного з них. До восьми місяців дитина починає висловлюватися складами, це вже можна порівняти з лепетом, у нього виразна інтонація і відзначається наслідування звукам, чутним навколо.
Вони вимовляються на різний лад, при цьому інтонація і наголоси видозмінюються довільно. У цей період треба ще більше участити процедуру спілкування називаючи предмети, назви тварин і різні дії, щоб дитина усвідомлював, про що йде мова. Треба спонукати дитину до виконання дій, просити дати руку або відкрити рот, при цьому не можна заміняти слова спрощеннями, це сповільнить розвиток мовлення.
Природно до певного моменту не потрібно використовувати важкі до сприймання терміни. До півтора років дитина активно вживає близько сорока слів, основне навантаження лежить на співрозмовника, він повинен описувати предмети і живих істот, застосовуючи прикметники, дієслова та інші частини мови. Треба звертати увагу на зв'язки між ними, наприклад: «Глянь ка, собачка п'є воду». Також настав час звертатися до дитини зі складними проханнями, просити його відкрити книгу або принести ручку. Основний акцент робиться на збільшення словникового запасу, до двох років малюк повинен володіти трьома сотнями слів. До трьох років дитина вже використовує придаткові пропозиції, треба стимулювати малюка до зміни закінчень та узгодження слів у пропозиції. Постійно заохочуйте дитину, це дозволить йому відчути впевненість.
Як навчити дитину говорити букву ж р, л, ш, мама
Як навчити дитину говорити мама: багато батьків мріють, щоб першим словом дитини стало мама, однак всупереч їх бажанням першим членораздельным перлом дитини стає слово з трьох букв «дай». Помилка таких батьків у тому, що вони не враховують специфіку запам'ятовування слів дитиною. Малюк виголосить першим те слово, яке він чує частіше, для навчання цього слова, не обов'язково повторювати це слово, достатньо просто коментувати все, що робить мати, наприклад: «мама зробила...» або «мама взяла...». У процесі гри з дитиною, її треба спонукати до вимови цього слова виразно, чітко і по складах, малюків особливо захоплює повторення складів з дорослими.
Як навчити дитину говорити букву л: постановка звуку «л» пов'язана з використанням спеціальних вправ, в основному діти його замінюють вимовою звуку «в». У цьому випадку відчувається недостатня рухливість мови і порушення повітряних потоків. Підійдуть вправи «Конячка», а також «Конячка тихо їде», виконуючи їх, дитина починає беззвучно і дзвінко цокати мовою. Що стосується повітряних потоків, то для роботи над ними застосовують вправа «Дме вітерець», завдяки якому видуваються повітряні струмені.
Як навчити дитину говорити букву ш: вимова звуку «ш», так же проблематично для дітей. Тут треба освоїти просте рух «чашечка». Дитина прикладає мову до нижньої губи, при цьому піднімаючи його бічні сторони і кінчик. У результаті виходить жолобок. Крім цього існують вправи для розтягування губ, «базікало» мовою і жувальні руху.

Як навчити дитину говорити букву р:
напевно, третина всіх дітей не вимовляє літеру «р», це самий підступний звук, часом він і зовсім не вимовляється, замінюючись звуком «л». Для усунення цієї проблеми треба стимулювати дитину до вимови слів з цієї підступної буквою, наприклад, рука, ворон чи просто кар-кар. Треба показувати правильну артикуляцію, тобто те, як розташовуються мову і губи. Можна підібрати картинки з тваринами або предметами і запропонувати дитині їх назвати. Вірші та скоромовки, це також хороший метод.

Як навчити дитину говорити букву ж:
навчаючи вимові звука «ж», треба акцентувати увагу на словах де згадується відповідна літера, вони вимовляються повільно, наприклад, зображуючи жука, допускається просте дзижчання.
Розвиток у дитини ранньої мови
Як правило, діти формують виразну і пов'язану мова до трьох років, якщо ж батьки бажають навчити малюка говорити раніше, що власне значно прискорить його інтелектуальний розвиток, то необхідно кардинально змінити підхід до процесу навчання мови. Раннім вважається мовний навик, сформований до одного року, в цей період дитина буде краще сприймати неодноразово повторювані короткі речення, які містять одну ідею. Природно, деякі слова йому не зрозумілі, щоб прояснити для дитини ситуацію, треба підключати його уяву, навчати рівнянню і мислення.
Наприклад, якщо малюк їсть печиво, треба попросити його охарактеризувати його смак, форму і вказати назву, також в основному краще підтримувати в розмові теми, які цікаві дитині. Це допоможе швидко збільшувати словниковий запас, розвиваючи інтуїцію і уяву. Розмовляючи з малюком про власних діях, ви навчите його, їх ідентифікувати і зіставляти зі словами. Тут будуть актуальні пальчикові ігри, малювання, аплікація та інші заняття, що сприяють розвитку дрібної моторики, яка безпосередньо впливає на мову. Спілкування з дитиною це єдино вірний шлях до формування у нього правильного мовного навику.

Як навчити дитину говорити відео



Як навчити дитину говорити букву р відео