Але от як це зробити? Як навчити дитину буквах? Зробити це насправді не так вже і складно. Головне - не перетворюватися в занудну Мальвіну зі знаменитої казки Олексія Толстого і не ставитися до цих занять як до цих уроків. Повірте, нотацій і повчань вашій дитині вистачить і в школі. Навпаки, перетворіть навчання буквах в захоплююче і захоплююче ігрове дію! І тоді і ви, і ваша дитина отримаєте від цих занять справжнє задоволення.
Вчимося граючи
Пам'ятайте, що гра для вашої дитини поки ще є основним видом діяльності. Тому і вчити вашого малюка буквах необхідно у вигляді гри. Існує безліч методик цього непростого заняття. Всі вони, фактично, зводяться до того, що спочатку ви повинні вивчити з дитиною звуки, а не букви. Бо інакше ваш малюк просто не зможе в майбутньому читати, адже це основна мета ваших занять. Ви ж не хочете, щоб замість улюбленого слова «мама» ваша дитина вимовляв вивчені назви букв - «ем-а-ем-а». Так що спочатку вчіть дитину тому, як вимовляється та чи інша буква, а потім вже як вона виглядає. І починати треба з вивчення голосних, а потім вже приголосних букв.
Головними принципами ваших занять повинні бути терпіння, спокій і послідовність. Не поспішайте. Не намагайтеся навчити дитину відразу всім буквам алфавіту. Не перевантажуйте вашого малюка. Навчання буквах має бути ненав'язливим і тривати всього кілька хвилин в день, а спочатку навіть кілька секунд!
Звертайте увагу дитини на вивіски магазинів, рекламні написи, бігборди, намагаючись знайти ту чи іншу знайому букву. Заохочуйте вашого малюка. Більше хваліть його за успіхи і не лайте за допущені помилки. Пограйте з ним в букви.
Сьогодні в торговій мережі ви можете знайти багато розвиваючих ігор, спрямованих на навчання дитини буквах. Згодяться і різноманітні яскраві абетки, і кольорові кубики з зображенням букв.
Однак ви й самі, повірте, в змозі виготовити навчальне посібник для вашої дитини, яке допоможе навчити його буквах. Наприклад, виготовити картки з літерами, на яких буде зображено тварину чи предмет, назва якого починається на цю букву. Вийде своєрідна міні-азбука в картинках. Ви можете приклеїти ці картки на холодильник, і займатися з дитиною вивченням букв, готуючи йому сніданок, а можете по черзі показувати їх під час гри або прогулянки. Запам'ятати букви ваша дитина зможе і, викладаючи їх зображення з мозаїки та пластиліну, паличок і зерняток - все, що знайдеться під рукою. Головне - під вашим чуйним керівництвом, а ще краще з вашою безпосередньою участю.
Коли починати навчання дитини буквам
Не варто починати навчання занадто рано. Не перевантажуйте дитину раніше часу великим об'ємом інформації. Адже навчити дитину буквах ви зможете всього за кілька місяців, а що далі? Отримані знання без застосування їх на практиці дуже швидко забуваються. А читати книги ваш малюк раніше трьох років, швидше за все, не зможе. Так що і вивчати літери раніше цього віку не варто. Краще більше самі читайте дитині, щоб і у нього в майбутньому було прагнення до читання. Тоді ваші зусилля не пройдуть дарма.