Ігри для дитини 6,7,8 місяців

Розвиваючі ігри до 1 року


В які ігри можна пограти з дитиною від 6 до 8 місяців.
В період від 6 до 8 місяців ваша дитина чітко контролює позу при сидінні, встає в ліжечку або манежі, тримаючись за огорожу, активно повзає. У малюка сформувалися перші прихильності і виникає тривожна реакція на появу чужих людей у будинку. Дитина освоює прості ігри-наслідування, наслідує в своїх діях дорослим (дзеркальне відображення). Розвивається «лепетное говоріння», дитина починає прислухатися до мови дорослих, може маніпулювати двома предметами, вміє перекладати іграшку з руки в руку, навчається вкладати предмети один в одного, зображує роботу простих механізмів.

Батькам на замітку


? З раннього дитинства уважно спостерігайте за поведінкою дитини, і ви побачите те, що дозволить вам у майбутньому відносно легко і безболісно впоратися з віковими кризами.
? Щоб налагодити контакт з малюком, необхідно поставити себе на його місце. А для кращого розуміння дитини потрібно подивитися на світ його очима, грати в його ігри.
? Серед іграшок, які ви купуєте дитині, повинні бути іграшкові найпростіші знаряддя праці і механізми, щоб можна було показати дитині, як вони працюють.
? Навіювання дитині позитивного, доброго допомагає йому набути впевненості і краще адаптуватися до навколишнього світу.
? Іграшки досить швидко набридають малюкові, виникає пересичення. Тому слід їх розділити і періодично проводити заміну одних іншими.

Розвиваючі ігри для дітей від 6 до 8 місяців


Хто швидше


Мета гри: розвиток координації рухів, емоційного контакту, змагального духу, адекватного сприйняття поразки.
Необхідні матеріали та наочні посібники : різноманітні іграшки, свисток.
Рекомендації : грайте всією сім'єю, щоб було як у справжньому дорослому житті: і суддя, і суперники; використовуйте цю гру, якщо малюк вміє повзати.
Хід гри: учасники змагань - малюк і тато, суддя - мама. Мама показує дитині іграшку і встановлює її на невелику відстань від дитини і батька зі словами: «Де ведмедик (чи інша іграшка)? Давайте доберемося до ведмедики», свистить в свисток, даючи старт. Малюк і тато починають руху до іграшці, під час яких необхідно підбадьорювати дитину. Після того як дитина прийде до фінішу першим, похваліть його, поплескавши в долоні: «Молодець». Дістатися до іграшки малюка залишають для самостійної гри з нею. Після гри іграшку ставлять на місце.
Варто зазначити, що дитина не завжди повинна бути переможцем, але і у разі програшу вам необхідно його заспокоїти і похвалити, щоб від гри залишався позитивний настрій, а невдачі не сприймалися як катастрофа.

Головою хитає слон: так, так, так


Цілі гри: отримання ствердної відповіді на запитання дорослого, розвиток мовленнєвого спілкування.
Необхідні матеріали та наочні посібники : іграшковий слон, ковдру.
Рекомендації: якщо тато і мама будуть зображати сім'ю слонів, то дитина включиться в гру набагато швидше. Застереження: якщо дитина не в настрої, відкладіть гру, інакше ваші дії породять у малюка подвійність почуттів, якщо його бажання не співпадуть з відповіддю, що ви від нього чекаєте.
Хід гри.
1-й варіант: папа або мама сідають на підлогу разом з малюком, на розстелене рядно. Тато показує дитині іграшку і зображує, як слон хитає головою: вгору-вниз, вгору-вниз. При цьому задає питання: «Що говорить слон?», і сам відповідає на це питання: «Слон говорить "ТАК" - вгору-вниз, "ТАК" - вгору-вниз»:
Головою хитає слон,
Вгору-вниз, вгору-вниз,
Що сьогодні скаже він?
Вгору-вниз, вгору-вниз,
«ТАК» сьогодні говорить,
Вгору-вниз, вгору-вниз.
Потім папа пропонує малюкові сказати разом зі слоном «Так», кпвая головою, вгору-вниз. Надалі вдавайтеся до цієї гри, коли від дитини вимагається ствердну відповідь: «Підемо гуляти?», що слоник каже - «Так» і т. д. Гра вимагає емоційного підйому.
2-й варіант: грають по можливості всі члени сім'ї. Попередньо розповідається казка про сім'ю слонів: жили-були тато-слон, мама-слониха і маленький син-слоненя. Коли малюк хотів їсти, він питав тата: «Ти хочеш їсти?» І тато відповідав, хитаючи головою вгору-вниз: «так», «Так» (в цьому місці казки тато зображує великого слона і хитає головою, кажучи «Так»). Потім слоненя біг до мами і питав її: «Ми будемо їсти кашу?», і мама відповідала ствердно: «Так» (мама, зображуючи слониху, хитає головою і каже «Так»). Мама і тато сідають за стіл і дитини запитують: «Ти хочеш їсти?» Малюк, як слоненя, відповідає, киваючи головою вгору-вниз, а тато з мамою кажуть: «Так», «Будеш їсти кашу?» - «Так». Одна рекомендація: грати, використовуючи дану казку, можна в тому випадку, коли дитина зголоднів, тоді відбувається буде відповідати дійсності. Згідно ситуації придумуйте і інші варіанти казки: слони йдуть гуляти, слони йдуть спати і т. д.
В надалі на ваші питання дитина буде давати відповіді у вигляді гойдання голови вгору-вниз, означає «Так».

Хованки (або «Де ти?»)


Мета гри: розвиток навички колективної гри, емоційного контакту.
Необхідні матеріали та наочні посібники: ковдру.
Рекомендації : грайте всією сім'єю.
Хід гри: сядьте в коло, визначте за допомогою лічилки (варіанти считалочек ви знайдете в розділі «Бабусина скриня»), хто буде водити:
Вийшла мишка як-то раз
Подивитися, котра година.
Раз, два, три, чотири,
Мишка смикнула за гирі.
Раптом пролунав сильний дзвін.
Виходь з кола геть!
Ховайтеся спочатку разом з малюком, щоб він засвоїв правила гри. Той, хто шукає, коментує результати своїх пошуків: «Де всі?», «Під ліжком немає і за шторою немає», «Знайшов, ура!»
Дитина теж може шукати сховалися. Спочатку Ви можете подавати голос для того, щоб малюк зацікавився і намагався вас шукати, надалі відмовтеся від цього прийому і поспостерігайте, що він буде робити. Після того як малюк вас знайшов, похваліть його: «Знайшов маму (тата), який молодець». Обов'язково візьміть дитину на руки, підкиньте вгору, притисніть до себе.

Коваль. Телефон


Мета гри: розвиток цілеспрямованих дій на прохання дорослого.
Необхідні матеріали та наочні посібники: іграшковий молоток, іграшковий телефон.
Хід гри.
Коваль. Візьміть в руки іграшковий молоток, зображуючи роботу коваля, приговаривайте:
У ковадло б'ємо,
Дзвіночки куємо!
Дзвіночки дзвенять,
Дзвіночки гримлять:
Тук,тук,тук,тук,
Приударим разом раптом!
Тук,тук,тук,тук.
Дайте малюкові в руки молоток, покажіть йому, як необхідно працювати молотком. Дитина стукає молотком, а ви знову приговариваете, закінчуючи вірш словами: «Тук, тук, тук, тук»
Надалі попросіть дитину показати, як працює коваль. Коли він починає стукати молотком, приговаривайте: «Тук, тук, тук, тук». В кінці гри похваліть дитину і покладіть молоток на місце.
Телефон . Покажіть дитині на іграшковому телефоні, як ним користуватися, набирати номер, продемонструйте, як дзвенить телефон (якщо іграшка не видає подібних звуків), поясніть малюкові, коли треба знімати трубку: дзвінок - зняв трубку - АЛЛО
Використовуйте для цього вірш Корнія Чуковського «Телефон» (або яке-небудь інше, на ваш розсуд), читайте його в особах, розставляйте голосом необхідні акценти.
- У мене задзвонив телефон (Цзинь-нь-нь-нь).
- Хто говорить? (більш високий голос)
- Слон (більше низький голос, можна використовувати іграшкового слона і т. д.).
- Звідки?
- Від верблюда.
- Що Вам треба?
- Шоколаду.
Спостерігайте, як дитина буде проводити гру самостійно. Якщо телефон не має дзвінка, озвучте дзвінок самі. В кінці гри обов'язково похваліть малюка, разом покладіть телефон на місце.

Похлопаем в долоні


Цілі гри : закріплення цілеспрямованих рухів у відповідь на прохання дорослих, розвиток почуття ритму.
Рекомендації : грюканням в долоні бажано завершувати будь-яку гру, в якій дитина намагався проявити кмітливість і вміння.
Хід гри: у кінці будь-якої гри, коли ви хваліть малюка за досягнуті успіхи, закінчуйте похвалу словами (варіанти можуть бути найрізноманітнішими): «Сашко (ім'я дитини) сьогодні добре грав, молодець, давай покажемо, як він добре грав? Давай похлопаем в долоні: «Хо-ро-шо, мо-ло-дець» (в такт складах плескає в долоні). Малюк досить швидко переймає ваші рухи. Надалі просіть дитину показати, як він сьогодні грав, їв, спав, гуляв і т. д. Дана гра, яка проходить на емоційному подъехле, створює хороший, радісний настрій. Плескати в долоні може бути використано і для вираження радості: «Ура! Тато прийшов», «Ура! Йдемо гуляти», «Ура! Будемо грати».

2 іграшки


Мета гри : вироблення координації руху, вміння маніпулювати двома іграшками, швидкості реакції.
Необхідні матеріали та наочні посібники : яскраві пищали іграшки, ковдру.
Рекомендації: темп виконання гри спочатку повільний, в подальшому більш швидкий.
Хід гри: посадіть дитину на підлогу, на розстелене рядно, сядьте поряд з малюком, покладіть поруч з ним кілька іграшок, нехай дитина вибере одну з них і почне грати, інші іграшки непомітно приберіть. Дайте дитині «нову» іграшку, пропонуйте її то з боку вільної руки, то з боку зайнятою. Якщо малюк відпускає свою іграшку і тягнеться за новою, спробуйте йому знову запропонувати залишений ним предмет то з боку вільної руки, то з боку зайнятою. Повторюйте дії до тих пір, поки малюк не навчиться перекладати іграшку з зайнятої руки в вільну, щоб взяти іншу іграшку. Коли дитина виконає завдання, похваліть його за старанність. Поспостерігайте, як буде вести себе дитина, якщо на початку гри невибрані іграшки не прибирати, а залишити в полі зору малюка і привернути його увагу їх пищащими звуками, Подивіться, як він розпорядиться вільною рукою самостійно. Після гри всі іграшки необхідно повернути на місце.

Неваляшка, Ванька-встанька


Мета гри : розвиток координації руху, навичок колективної гри
Необхідні матеріали та наочні посібники: ковдра, подушки.
Рекомендації : краще всього, якщо в грі беруть участь всі члени сім'ї.
Хід гри : розстеліть на підлозі ковдру, покладіть на нього кілька подушок, посадіть на ковдру дитини і сядьте з ним поруч. Тихенько штовхніть дитини, щоб він повалився на подушки, при цьому весело скажіть: «Маша (ім'я дитини), як Неваляшка, впала на бік, подивіться, як швидко встала», потім знову тихенько штовхніть дитини на подушки:
Неваляшка не втомиться,
Ляже, встане,
Ляже, встане.
Похваліть малюка за те, що він швидко встає і такий невтомний.
Для хлопчиків використовуйте назва іграшки Ванька-встанька.
Ванька, встань-но,
Ми попросимо,
«Не втомився, Ваня?», запитаємо.
Івась ліг, Ваня встав,
Але анітрохи не втомився.
Зображуйте, що ви теж впали, коли дитина доторкається до вас, це викличе у нього бурю захоплення, радісний настрій, що створюється в грі, це запорука взаєморозуміння між вами і дитиною.