Рухливі ігри для дітей від 7 до 10 років

Ми розглянемо моторні ігри для дітей від 7 до 10 років
У цьому віці діти дуже активні. Фізичні ігри для дітей кожного віку підбирають у відповідності з їх фізичним і психічним розвитком. Для віку 7-10 років характерні складні моторні ігри, найкраще групові.
Діти люблять ігри, які є плодом їхньої творчої уяви. Іноді вони по ходу вдосконалюють, змінюють гру. У подібних випадках не варто надмірно опікувати дітей, коригувати їхню діяльність і кожен рух. (Це вони отримують на уроках фізкультури.) Такі ігри дуже корисні, вони розвивають творчу ініціативу, привчають дітей до самостійності, формують навички соціального взаємодії, виховують у дітей почуття впевненості в собі.

? Гра «Восьминіг»


Ігрова зона (кімната, майданчик) ділиться на дві частини. Одна частина буде представляти морське царство восьминога. Її можна відповідно оформити, але так, щоб оформлення не заважало руху учасників гри. Інша частина - берег. Можна відзначити цю межу крейдою або домовитися, що «море» закінчується біля шафи. Вибирається «восьминіг», який не може виходити на «берег», але зате інші учасники бігають, де хочуть, «купаються в морі», намагаючись не потрапити в «щупальця» восьминога. Якщо «восьминіг» зміг доторкнутися до учасника, той вважається спійманим і перетворюється у «мушлю». «Ракушка» падає на коліна і групується. «Черепашку» можна звільнити, якщо оббігти навколо неї 3 рази.
«Купаються в морі» учасники можуть дражнити восьминога пісенькою:
Восьминіг - вісім ніг!
Нас впіймати ніяк не міг!

? Гра «Танцювальний марафон»


Для гри знадобляться газети. Краще - парну кількість учасників, розділених на пари, але, як варіант, можна танцювати і поодинці. Кожна пара розстеляє свою газету і під музику починає танцювати на ній. Правило: не можна ступити з газети на підлогу. За сигналом ведучого, пари складають свої газети навпіл і продовжують танцювати. За наступним сигналом - вчетверо, потім - восьмушкой і т. д. Пара, яка настала з газети на підлогу, вибуває з гри. Перемагає та пара, яка залишилася останньою танцю на газеті.

? Гра «Місток Через струмок»


Гра проводиться на повітрі або в просторому приміщенні. Кількість учасників не обмежена. Вибирається ведучий, який бігає за іншими гравцями, намагаючись їх засалити». Той, кого «осалили», завмирає на місці. Але, якщо він може дотягнутися до іншого гравця, також завмерлого, і взятися з ним за руку, то вони утворюють «місток». Тепер якщо з «містком» пробіжить або проповзе один із гравців («струмочок»), то завмерлі гравці звільняються. Гра може тривати досить довго, особливо якщо багато гравців. Тому її можна зафіксувати на час. Наприклад, 5 або 10 хвилин водить один гравець, потім другий і т. д.
Переможець визначається за кількістю «завмерлих» гравців на момент закінчення етапу гри (провідного) або за кількістю звільнених гравців («для струмочка»). Ця гра крім моторики розвиває такі якості, як командний дух, взаємодопомога, напористість, ризик і т. д. тобто якості, які забезпечують завзятість у досягненні мети.

? Гра «Гірська стежка»


Всі діти встають в потилицю один одному. Перший, ведучий, веде всю групу по гірській стежці. Він переходить уявні перешкоди (перестрибує тріщини, перелазить через каміння, йде по узенькому місцем стежки). Всі інші гравці повторюють його рухи. З бавовни дорослого ведучий стає в кінець змійки, а другий гравець стає ведучим. І так до тих пір, поки всі по черзі не виконають роль ведучого.

? Гра «Півнячий бій»


Для гри потрібні мітелочки для змахування пилу. Діти, які хочуть брати участь у «петушином бій», отримують по метелочке і приймають наступну позу (для правшів): встають на праву ногу, а ліву піднімають до грудей, зігнувши в коліні, і притискають її лівою рукою. У праву руку беруть мітелко. Починається «бій».
Гравці, стрибаючи на одній нозі, намагаються з допомогою мітелочок засалити противника і змусити його встати на обидві ноги. Хто оступився і став на обидві ноги, залишає майданчик, а його місце займає інший «півень». Переможець визначається за кількістю перемог.

? Гра «рибальська мережа»


Вибирається ведучий, а інші гравці розбігаються по майданчику. Ведучий бігає за гравцями і намагається торкнутися кого-небудь. Ліпший гравець бере за руку ведучого, і вони разом починають ловити інших. Потім приєднується третій і т. д. Утворюється мережа, яка ловить інших гравців. Гра продовжується до тих пір, поки не будуть піймані всі гравці або останні не опиняться всередині мережі, коли мережа буде складатися з достатньої кількості гравців і не зможе бути порвана.

? Гра «Салки»


Класична дитяча гра з м'ячем. Всі діти вільно бігають по майданчику для ігор, а ведучий намагається потрапити в гравців м'ячем. «Засалений» гравець виходить з гри і йде з поля майданчики. Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться один «неосаленный» гравець. Саме він стає переможцем. Перед грою важливо попередити дітей про техніку безпеки. Не можна кидати м'яч дуже сильно. Треба намагатися не потрапити в голову інших гравців. Порушення цього правила карається» штрафом: ведучий залишає майданчик, і вибирають іншого ведучого.