Ігри для дітей від 1 року до 2 років

У період від року до двох років ігри дитини в основному будуються на тих самих механізмах, що й у немовлят (примовки дорослого, моторні ігри з допомогою дорослого, іграшки, які можна трясти, кидати, м'яти), але при цьому вони ускладнюються по формі.
Вже недостатньо помахати ручками або підкидати дитину. Необхідно з ним побігати, покувиркаться, пострибати. Розвиток психічних функцій потребує активного стимулювання.
Дорослий постійно щось показує, пояснює дитині: «Ось собачка. Гав-гав», «Дивись, яка машинка проїхала», «Погладь кицьку». Всі ці дії, з одного боку, розважають дитини, з іншого - дають потужний поштовх його психічному розвитку.
Дорослий спонукає дитину до первинної імітації: «Поплескай в долоньки», «Як гавкає собачка?» і т. п. Особливо важливо стимулювати в цей період розвиток мовлення. З дитиною треба якомога більше розмовляти, з 15 років читати прості казки, просити його повторювати слова. Важливе значення зберігає і розвиток рухового поведінки дітей.
До середини другого року необхідно розширювати можливості для дитини: здійснювати більш тонкі руху (гра в пісочниці з совочком і формочками, складання пірамідок і кубиків, катання машинок з «вантажем» і т. д.).

Іграшки в ранньому дитинстві. Іграшки для дітей від 1 року


Ігри для дітей від 1 року до 2 років
Для гри необхідно використовувати і іграшки. У цьому (від одного року до двох років) віці для розвитку зорового і слухового сприйняття необхідно використовувати яскраві брязкальця, кільця, м'ячики, які дитина може вистачати ручками, трясти, кидати, стукати ними.
Тверді іграшки (гумові кільця, пластмасові брязкальця) призначені для того, щоб їх «жувати». Це тренує ясна та зуби, коли останні «прорізаються». Діти з року вже потребують іграшки, з якими можна здійснювати більш складні дії.
У відерце можна насипати пісок або наливати воду, машинку можна возити і навантажувати її кубиками, з допомогою формочок робити «пасочки», совочком копати і т. д.
Важливо, щоб іграшки були гігієнічні, екологічні, без дрібних деталей, які діти можуть відламати, взяти в рот і т. п. Увага до безпеки дітей має бути на першому місці. Іграшки повинні бути яскраві, естетично привабливі. Як показують дослідження, для дітей цього віку необхідні найпростіші іграшки і предмети.
Вони доставляють більше радості, ніж складні, сучасні іграшки, і в більшій мірі сприяють саморозвитку дитини та пробудженню його фантазії. Іграшками необхідно грати і спільно з дитиною, дозволяти йому певну свободу і самостійність у їх використанні.
Діти року - півтора люблять грати з оточуючими їх предметами. Вони люблять рвати папір, стягати свої черевички, стукати ложкою по столу, возитися руками в тарілці з кашею, м'яти пальчиками тканина, хутро і т. д. Однією з найулюбленіших іграшок є вода.
Маленькі діти можуть невтомно возитися у воді годинами. У ранньому дитинстві діти грають у камінці, кульки, кольорові папірці. Маленькі діти завжди потребують для своєї гри у якому-небудь об'єкті. Оскільки діти пізнають особливості речей: їх структуру, форму, пружність, тягучість.
Це період активного розвитку тактильного, зорового, слухового аналізатора, тому дана діяльність їм необхідна. Те, нетерпиме часто для нас, дорослих, завзятість, з яким діти проводять при своїх іграх шум, самі від нього не страждаючи, слід пояснити більш слабкою чутливістю дитини до зовнішніх подразників.
Треба дозволяти дітям задовольняти свою пізнавальну потребу, але контролювати їх, щоб це не завдавало шкоди самій дитині і шкоди сім'ї.