Як не можна виховувати свою дитину?
Як виховувати дитину , напевно, знає кожен з нас. Як виховувати її краще всього, про це інформовано теж чимала кількість. Але хто вам сказав, що ми або вони мають рацію? Наскільки гуманні наші методи виховання?

Пам'ятайте, що всі діти різні, тому не існує якогось універсального виховання . До кожної дитини треба шукати свій підхід. З кожною дитиною у вас будуть зовсім різні відносини. Але є такі випадки, коли дорогим батькам варто бути обережними в своїх вчинках і висловлюваннях по відношенню до дітей.

Наприклад, щоб розвинути у дитини самодисципліну, необхідно самому не бути расхлябанным. Пам'ятайте, що дитина мало буде слухати те, що ви йому говорите. Набагато більше він буде звертати увагу на ваші вчинки, наскільки вони розходяться зі словами.


У дитини з самого народження сформований позитивний образ про себе. А своїми нескінченними докорами і звинуваченнями ви всіляко руйнуєте його. В результаті отримаєте сором'язливого і закомплексованого дитини , яким буде дуже важко радіти життю і зайняти під сонцем своє містечко.

Як не можна виховувати свою дитину?


Але навіть якщо ви вдаєтеся до крайніх заходів досить рідко, це не звільняє вас від відповідальності. Добре по відношенню до дитини потрібно вести себе завжди! Навіть якщо ви втомилися або перебуваєте в засмучених почуттях, все одно тримайте себе в руках. Не принижуйте і не ображайте дитини не порівнюйте його з іншими в разі невдачі. Не погрожуйте, не кричіть і не давіть на жалість. Искореняйте в дитині страх і невпевненість. Не вимагайте обіцянок. Щоб дитина себе цінував, перестаньте його надмірно опікати. Інакше він виросте ледачим недотепою.

Як не можна виховувати свою дитину?


Не вимагайте негайного покори. Навчіться активно слухати малюка і йти на компроміс. Краще заздалегідь попередьте дитину, що незабаром вам знадобиться його допомога. Зазвичай це робиться за 10 хв., щоб у малюка була можливість спокійно завершити свої поточні справи. Не потурайте дитині, не йдіть у нього на поводу, адже ви його готуєте до дорослого життя. Будьте послідовні у своїх словах і діях. Не обіцяйте того, чого не можете. Безладність в дозволах та заборонах ну ніяк не сприяє формуванню психічно врівноваженою особистості.

Не вимагайте того, що не відповідає віку дитини. Навіть якщо в книгах все чітко зазначено, далеко не факт, що ваша дитина готова до певних дій, що відповідають його вікові. Навчіться відчувати свого улюбленця. В складній життєвій ситуації досить-таки безглуздо драматизувати її і читати мораль в акторській манері. Не говоріть свої промови даремно. Нехай потрібних слів буде небагато, зате їх дитина не завжди зуміє пропустити повз вуха. Перестаньте нарікати і насміхатися над дитиною.

Як не можна виховувати свою дитину?


Не позбавляйте чадо права залишатися дитиною. Знайте, що ігри дуже добре розвивають дітей. Тому всьому свій час, дитина повинна дозріти, а не бігти попереду планети всієї. Уникайте зразкової поведінки у свого малюка. Це вірна ознака того, що вона нещасна, як би не живе, а монотонно виконує покладені понад інструкції, без права на помилку Допоможіть дитині стати самим собою, не вішайте на нього емоційні проблеми. Любіть свою дитину будь-пам'ятаєте, він вам нічого не винен!