Багато батьки часто задаються питанням, як покарати винного дитини, що б не торкнутися його психологічну рівновагу. Просто відшмагати малюка, навряд чи буде правильним вчинком.
Дитина повинна не боятися своїх батьків, поважати їх. Тому фізичне покарання не призведе до потрібного результату.
Виховувати дітей краще всього за розробленою системою, вона допоможе дитині зрозуміти, що таке гарне поведінку і що таке погане поводження. Діти при цій системі починають усвідомлювати свої погані вчинки, і поступово звикають вести себе правильно в будинку і суспільстві. Для досягнення позитивних результатів у вихованні дитини потрібно правильно карати його.
Педагоги вважають, що у вихованні дітей потрібно застосовувати такі методи: виховні бесіди, ігнорування, різні види покарань.
Виховні бесіди з дітьми слід проводити в спокійній, доброзичливій обстановці. Це допоможе з'ясувати причину поганої поведінки дітей, і можливо знайти способи усунення цих причин.
Всім дітям важливо увагу батьків, тому, коли діти починають шуміти, балувати варто спокійним тоном попередити їх про те, що якщо ситуація не виправиться, то буде «включений» ігнор. Це дуже дієвий спосіб покарання дітей.
Так само покаранням може бути обмеження в русі. Можна, наприклад, поставити дитину в куток, посадити на стілець. Для маленьких дітей дуже важлива фізична активність. Тому це покарання теж досить суворо і дієво для дітей.
Найчастіше неслухняність дитини саме по собі призведе до покарання. Наприклад, дитина відмовився одягати рукавиці, тому у нього змерзли ручки, або малюк відмовився послухати тата чи маму, і зламав іграшку. Завжди варто пояснювати дітям наслідки їх проступків заздалегідь.
Дуже важливо, що б дитина знав, що його люблять, і не перестають любити навіть під час покарань. Так само важливо пам'ятати про те, що покарання має бути лише за ті проступки дитини, які сталися в даний час.