Як правильно лаяти дітей

Багато хто подумає, що тут вміти, насварити дитину. Пригрозив, гримнув - начебто і все, дитина повинна усвідомити і ніколи більше так не чинити.
Але не всі знають, що критика може бути творчою і руйнівною, може спонукати дитину до того, щоб він визнав провину, а може і спонукати його до того, щоб робити все на зло.

Творча критика - в ній немає місця для оцінки особистості, вона тільки містить побажання щодо того, яким має бути поведінка дитини, що він не так зробив, і як йому виправити помилки.
Руйнівна критика - в ній висловлюють невдоволення з допомогою оцінки дій дітей, інший раз, не соромлячись у своїх висловах.
Воно зрозуміло, що в гніві складно обдумувати свої слова і спробувати зрозуміти малюка. Набагато простіше виплеснути весь свій гнів і показати дитині, що він не правий.
Як правильно лаяти дітей

Психологи стверджують, що обвинувальні вирази й образи - це руйнівники довіри між батьками і дітьми. Дитина рідко зможе подивитися на всю ситуацію з боку і зрозуміти, що він і в правду щось не так зробив. Коли дитині постійно говорять, що він, наприклад дурний, то в результаті дитина в це може повірити. А це перші кроки до низької самооцінки і невпевненості в собі у майбутньому.
Навчіться давати оцінку діям дитини, а того, що ви відчуваєте. Наприклад, замість фрази «Ти постійно все ламаєш!», скажіть краще: «Я засмучена, що ти розбив мою улюблену вазу. Вона мені була дуже дорога». Пояснюйте дитині, що ж саме вас так засмутило, де він зробив помилку. Мало сказати: «Я засмучена», потрібно донести до дитини, чому саме: «Я дуже засмутилася, з-за того, що переживаю, коли ти мені не дзвониш, якщо затримуєшся в школі». Постарайтеся говорити стриманіше, щоб дитина вас почув і пішов вашим порадам.
Так само, важливо хвалити дітей за їх якісь навіть дрібні досягнення, а особливо якщо дитина виправив якусь свою помилку або за щось вибачився. Скажіть йому про те, що вам приємно, що він усвідомив, де був не прав.
Як правильно вибрати ковзани для дитини

Як правильно лаяти дітей відео